Novinka

Vonný vosk: Srdíčka s mica efektem Čtyři vonná srdíčka

  • 1 z 2

 

Vůně červených hroznů.

Sójový vosk se syntetickou slídou (umělým mica práškem).

 

4 voňavá srdíčka = 22 g (až 25 g vosku)

Vůně u jednoho srdíčka vydrží až na 4 hodiny.

Přesná doba se odvíjí od druhu vaší aromalampy.

 

Baleko ekologicky do papírového pytlíčku, bez plastového obalu.

 

Proč je dobré vyhýbat se přírodní mice?

Příběh, který byste měli znát.

Hned na počátku svého "svíčkování" (v roce 2017) jsem propadla mice, tato přírodní slída vytváří s roztaveným voskem nádherný efekt - přelévající se třpyt vás dokáže uhranout i na několik minut. Je to opravdu skoro až magické.

A protože chci vždy vědět maximum o surovinách, které používám (a využívat zároveň jen ty nejkvalitnější), i tady jsem bádala a čerpala informace ze zahraničních zdrojů. To co jsem objevila mě bohužel nepotěšilo. 

Pravděpodobně znáte česko-německou pohádku "Jezerní královna", ta unášela děti, protože jen ony měly dost malé ručičky pro sběr perel z mušlí. A s micou se to má podobně. Odhaduje se, že 80 % světové produkce pochází z nelegálních dolů v Indii a těží ji zde právě děti. Slídu je třeba vynášet z úzkých a velmi malých otvorů v zemi, dospělý člověk by se sem dostal jen stěží. Asi si umíte představit, jak je tohle prostředí pro děti nebezpečné a celkově celý proces těžby (a tržeb) je naprosto neetický.

A právě proto jsem se rozhodla přejít na uměle vytvořenou micu, vidíte ji na všech těch lesklých ozdobách na mých svíčkách - štětcem ji nanáším třeba i na "trny" svíčky Thirteen. Použila jsem ji i pro vonné čokolády, které jste mohli zahlédnout v jednom z magických boxů. A budu ji používat i nadále, dokud se situace nezlepší. Syntetická mica byla vytvořena speciálně jako neškodná a přitom etická náhrada té přírodní.

Existuje iniciativa Responsible Mica, která si dala za cíl situaci změnit, jak už to ale u těchto věcí bývá, nebude to hned a jejich cesta je dlouhá. Pokud chcete vědět více, doporučuji podívat se dokument, který vám o mice řekne opravdu vše. Dnes ale zatím není možné najít dodavatele, který by vám zaručil, že je jeho přírodní mica certifikovaná jako fairtrade produkt.

 


  • 49,59 Kč bez DPH
  • Skladem
60 Kč
Kategorie: Vonné vosky
 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.